PGE FKS Stal Mielec vs Lech Poznań [0:0]

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwsze spotkanie rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Rywalem biało-niebieskich była drużyna obecnego Mistrza Polski- Lecha Poznań.

27 stycznia o godzinie 20:30 rozpoczęliśmy zmagania ligowe, a w walce o pierwsze punkty w 2023 roku naszym rywalem był zespół Lecha Poznań, której trenerem jest Pan John van den Brom.

W wyjściowej jedenastce wybranej przez trenera Adama Majewskiego znaleźli się:
Bartosz Mrozek, Krystian Getinger, Marcin Flis, Mateusz Matras, Kamil Kruk, Fabian Hiszpański, Maciej Domański, Piotr Wlazło, Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Ratajczyk oraz w roli napastnika debiutujący w naszym zespole Rauno Sappinen.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. W przerwie spotkania trener naszej drużyny zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę i w miejsce Arkadiusza Kasperkiewicza, (który otrzymał żółtą kartę w doliczonym czasie pierwszej połowy) na boisku zameldował się Bartłomiej Ciepiela.

W 60 minucie meczu zespół z Wielkopolski zdobył bramkę, jednak po przeprowadzonej analizie VAR sędzia spotkania- Paweł Raczkowski zdecydował o anulowaniu podjętej decyzji. Mikael Ishak w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej.

W 72 minucie spotkania boisko opuścił Fabian Hiszpański, a w jego miejsce zameldował się Fryderyk Gerbowski. Kolejna zmiana miała miejsce w 85 minucie i na murawie mogliśmy zobaczyć Mateusza Maka, który zmienił Adama Ratajczyka. W doliczonym czasie gry z kibicami przy Solskiego 1 mógł przywitać się nasz nowy zawodnik- Alex Vallejo, który zastąpił Macieja Domańskiego.
Mimo dogodnej sytuacji w doliczonym czasie gry naszym zawodnikom nie udało się zdobyć bramki i po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 0:0.

Kolejnym rywalem PGE FKS Stali Mielec będzie drużyna Radomiaka Radom, z którą zmierzymy się w meczu wyjazdowym 5 lutego o godzinie 12:30.

Więcej zdjęć z dzisiejszego spotkania wkrótce.