Zamknij

PGE FKS STAL MIELEC zostaje w PKO BP Ekstraklasie!

Za nami sezon 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy, w którym zespół PGE FKS Stali Mielec zajął x miejsce w tabeli. Był to sezon w którym nasza drużyna zdobyła najwięcej punktów w historii klubu od powrotu do PKO BP Ekstraklasy. Patrząc na ilość punktów gwarantujących utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej można śmiało stwierdzić, iż ten trzeci sezon PGE FKS Stali Mielec był najtrudniejszym
z dotychczasowych.

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy przyniosły wiele niezapomnianych chwil wszystkim którym bliska jest Stal Mielec. Był to sezon w który dał radość i dumę z bycia kibicem PGE FKS Stali Mielec, choć bywały w nim również trudne dla wszystkich momenty. Pomimo, iż wiele osób przed startem rozgrywek skazywało nas na spadek, wszyscy razem pokazaliśmy, że jesteśmy ze Stali.

Jeszcze rok temu nad klubem wisiało realne widmo upadku spowodowane milionowymi długami i zobowiązaniami wobec zakontraktowanych w latach poprzednich piłkarzy. Był to moment, w którym tylko dzięki ciężkiej pracy wielu osób, wsparciu mieleckiego biznesu oraz akcji zorganizowanej przez kibiców pt. #RobięToDlaStali udało się ocalić FKS Stal Mielec przed ogłoszeniem upadłości i spadku do B Klasy, a dziś możemy powiedzieć, że PGE FKS Stal Mielec pozostaje w PKO BP Ekstraklasie na kolejny sezon!

Sukces klubu to sukces dla całego naszego miasta i regionu. PGE FKS Stal Mielec to dziś uznana i ceniona marka w całym kraju, a dzięki grze w najwyższej klasie rozgrywkowej docieramy do wielkiej ilości odbiorców przez co promowane jest również miasto Mielec i województwo Podkarpackie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którym bliska sercu jest PGE FKS Stal Mielec.

Do zobaczenia w sezonie 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy na stadionie przy ul. Solskiego 1 !