Podkarpackie gra #RAZEM z Nami!

0
461

Podkarpackie promuje się na Solskiego 1 i… nie tylko! Rozgrywki ligowe na najwyższym szczeblu to jedna z najlepszych form promocji. Również w tym sezonie województwo podkarpackie promuje się na sportowych arenach, a jedną z nich jest stadion przy Solskiego 1.

Właśnie zakończyły się przetargi na promocję województwa podczas rozgrywek i podpisywane są umowy z klubami na przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej Województwa Podkarpackiego podczas imprez sportowych.

– Zeszłoroczna kampania była dla nas bardzo owocna. Jesteśmy zadowoleni z promocji, bo wyniki jakie osiągały nasze zespoły były bardzo dobre, dlatego budżet przygotowany na ten cel został zwiększony. Na promocję w ligowych rozgrywkach przeznaczyliśmy łącznie milion złotych. Jeśli dodamy tego sport dzieci i młodzieży, stypendia, nagrody dla wyróżniających się sportowców to łącznie w budżecie województwa na sport przeznaczyliśmy 6,5 miliona złotych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Podobnie jak w latach poprzednich charakterystyczne logo „Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta” będzie widoczne na rozgrywanych w Mielcu meczach PGE FKS Stali Mielec w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie.

– Stal Mielec była rewelacją rundy jesiennej, co paradoksalnie przysporzyło jej problemów kadrowych. Doświadczenia zdobyte w poprzednim i bardzo trudnym sezonie, procentują. Choć wiosna jest trudniejsza to nikt nie ma wątpliwości, że trzeba myśleć już o następnym sezonie –powiedział marszałek Władysław Ortyl.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny województwo podkarpackie wspiera nasz klub i chce być jego częścią. Dzięki takim kampaniom o naszej drużynie jest głośno nie tylko w Mielcu, a w całym województwie, co niezmiernie cieszy, tym bardziej, że jesteśmy jedynym klubem z tego regionu, który znajduje się w PKO BP Ekstraklasie – podsumował Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec S.A.

Wartość kampanii informacyjno – promocyjnej Województwa Podkarpackiego podczas na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w piłce nożnej to kwota 200 tys. zł. Podobne działania promocyjne urząd realizuje m.in. na meczach siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, hokeja oraz tenis stołowego.

Umowa partnerska będzie obowiązywała do końca 2022 roku. 

Fot. Mateusz Romankiewicz (UMWP)