Zamknij

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec pozostają w gronie sponsorów naszego klubu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Polskie Zakłady Lotnicze Mielec pozostają w gronie sponsorów naszego klubu. Dziękujemy za zaufanie i dalsze wsparcie dla FKS Stal Mielec S.A.

PZL Mielec to jeden z największych w Polsce producentów branży lotniczej. Przez 85 lat istnienia przemysłu lotniczego w Mielcu wyprodukowano tu tysiące statków powietrznych, tworząc historię polskiego lotnictwa.

Polskie Zakłady Lotnicze wspierają FKS Stal Mielec, dzięki czemu zaliczają się do grona mecenasów sportu, co nierozerwalnie wiąże się z rozwojem klubu i możliwością sportowej rywalizacji w gronie najlepszych drużyn polskiej piłki nożnej. Dziś wraz z biało-niebieskimi kibicami Stali Mielec świętują także ważne osiągnięcie – właśnie ukończona została produkcja setnego śmigłowca S-70 BLACK HAWK i został on dostarczony do odbiorcy.

 

PZL Mielec to jeden z największych w Polsce producentów statków powietrznych, a także największy zakład produkcyjny Lockheed Martin poza granicami Stanów Zjednoczonych. Od 2010 roku  firma dostarczyła śmigłowce do 18 klientów z 11 krajów na świecie. PZL Mielec wyprodukował także ponad 650 kabin oraz 520 stożków i pylonów do śmigłowców Black Hawk. W 2022 roku portfolio  firmy zostało wzbogacone produkcją głównych podzespołów dla globalnego programu F-16 Block 70/72, takich jak struktura tylnego i centralnego kadłuba oraz struktura kokpitu i jego boczne panele z przednią komorą.