Radomiak Radom – PGE FKS Stal Mielec [1:0]

5 lutego o godzinie 12:30 drużyna PGE FKS Stal Mielec rozegrała mecz wyjazdowy z zespołem Radomiaka Radom w ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Trener Adam Majewski zdecydował, aby w wyjściowej jedenastce na to spotkanie znaleźli się: Bartosz Mrozek, Krystian Getinger, Marcin Flis, Mateusz Matras, Kamil Kruk, Fabian Hiszpański, Maciej Domański, Piotr Wlazło, Alex Vallejo, Adam Ratajczyk oraz Rauno Sappinen.
Na ławce rezerwowych zasiedli: Mateusz Kochalski, Fryderyk Gerbowski, Bartłomiej Ciepiela, Arkadiusz Kasperkiewicz, Leandro Messias dos Santos, Mateusz Mak, Michael Wyparło oraz Konrad Guca.

W początkowej części meczu to nasz zespół posiadał przewagę i kreował większą ilość sytuacji bramkowych. W 4 minucie spotkania po faulu na Piotrze Wlazło, żółtą kartkę otrzymał zawodnik Radomiaka- Roberto Alves. Niestety w 23 minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Radomia, a na listę strzelców wpisał się Raphael Rossi.
Pięć minut przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał debiutujący w wyjściowym składzie Alex Vallejo.

W 59 minucie spotkania trener Adam Majewski zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany w naszym zespole i w miejsce Alexa Vallejo na murawie zameldował się Bartłomiej Ciepiela. 72 minuta meczu przyniosła podwójną zmianę w naszej drużynie. Boisko opuścili Adam Ratajczyk oraz Fabian Hiszpański, a swoją szansę otrzymali Mateusz Mak i Fryderyk Gerbowski. Trener gospodarzy- Mariusz Lewandowski przeprowadził trzy zmiany w swoim zespole: Lisandro Samedo – Daniel Pik (83′), Leandro Rocha – Jean Sarmiento (86′) oraz Alberto Cayarga – Christos Donis (90+2′).

Żółtymi kartkami w naszym zespole w drugiej części spotkania zostali ukarani: Krystian Getinger (59′), Marcin Flis (65′) oraz Mateusz Matras (69′). Kartka otrzymana przez Mateusza Matrasa wyklucza go z występu w piątkowym meczu z Rakowem Częstochowa.

W zespole Radomiaka Radom żółte kartki w drugiej połowie otrzymali: Raphael Rossi (53′), Luis Machado (59′) oraz Mike Cestor (62′).

Druga połowa nie przyniosła niestety zmiany wyniku. Oba zespoły miały swoje szanse, a kilkukrotnie fantastycznymi paradami popisał się nasz bramkarz- Bartosz Mrozek.

Mecz Radomiak Radom – PGE FKS Stal Mielec zakończył się wynikiem 1:0.

Już w najbliższy piątek nasz zespół podejmie na własnym stadionie drużynę Rakowa Częstochowa. Bilety na to spotkanie rozpoczną się 6 lutego o godzinie 9:00. Bilety będzie można nabyć w sklepie FKS Stal Mielec oraz na stronie: www.bielety.stalmielec.com
Dla seniorów w wieku 60+ przygotowaliśmy bilety w specjalnej cenie: 10 zł. Bilety te można nabyć wyłącznie stacjonarnie.