Radomiak Radom – PGE FKS Stal Mielec [2:1]

4 marca zespół PGE FKS Stal Mielec rozgrywał mecz wyjazdowy z drużyną Radomiaka Radom w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Trener Kamil Kiereś zdecydował, że mecz w wyjściowym składzie rozpoczną: Kochalski, Esselink, Matras, Ehmann, Getinger, Guillaumier, Wlazło, Jaunzems, Strzałek, Domański oraz Meriluoto.

Na ławce rezerwowych znaleźli się: Jałocha, Hinokio, Stępień, Gerstenstein, Gheorghe, Pajnowski, Wołkowicz, Rafa Santos oraz Wolsztyński.

W zespole Radomiaka Radom w wyjściowej jedenastce znaleźli się: Majchrowicz, Grzesik, Rossi, Vuskowić, Abramowicz, Semedo, Luizao, Donis, Wolski, Machado i Rocha.

Do kadry meczowej trener Radomiaka wybrał również zawodników: Koptas, Cichocki, Jakubik, Jordao, Snopczyński, Vagner, Leandro, Jardel i Okoniewski.

Jako pierwsi w tym meczu z atakiem ruszyli zawodnicy Radomiaka Radom. W 8 minucie w kierunku bramki PGE FKS Stali Mielec dośrodkowywał Semedo, lecz piłkę pewnie złapał Mateusz Kochalski. 5 minut później to zawodnicy trenera Kamila Kieresie mieli okazję na objęcie prowadzenia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Maciej Domański, lecz arbiter spotkania, przerwał grę wskazując na faul w ataku jednego z naszych piłkarzy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Radomiaka. W 17 minucie piłkę z rzutu z autu zagrywał Abramowicz, a bramkę strzałem głową zdobył Vusković. Szansę na podwyższenie wyniku spotkania drużyna gospodarzy miała 20 minut. Rzut karny wykonywał Rocha, lecz jego strzał obronił Mateusz Kochalski. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1-0.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy, trener PGE FKS Stali Mielec- Kamil Kiereś zdecydował się na przeprowadzenie potrójnej zmiany w swoim zespole. W miejsce Jaunzemsa, Guillaumiera i Strzałka na murawie zameldowali się Hinokio, Gheorghe i Gerstenstein. Wyrównującą bramkę zespół Stali zdobył w 63 minucie spotkania. Piłkę na bramkę Majchrowicza uderzał Gerstenstein, a jej tor lotu mienił Mateusz Matras zaskakując bramkarza Radomiaka. Niestety już dwie minuty później zespół z Radomia zdobył drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się Rocha. W 75 minucie meczu w zespole Stali nastąpiła kolejna zmiana, Meriluoto na murawie zastąpił Wolsztyński. Kolejna zmiana w naszej drużynie nastąpiła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Boisko opuścił Maciej Domański, a jego miejsce zajął Mateusz Stępień. Wynik spotkanie nie uległ już jednak zmianie. Mecz w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończył się wynikiem 2-1.