Rafał Strączek: Czyste konto zawsze dodatkowo cieszy

Mecz z Górnikiem Łęczna był dla Rafała Strączka trzecim w tym sezonie w pierwszym składzie i zarazem pierwszym, w którym zachował czyste konto. – To zawsze dodatkowo cieszy – podkreślił po meczu nasz bramkarz.

W piątkowy wieczór PGE FKS Stal Mielec pokonała na własnym stadionie Górnika Łęczna 2:0. Zasługa w tym również naszego bramkarza – Rafała Strączak – który obronił kilka strzałów gości, był czujny na przedpolu i wyłapywał groźne dośrodkowania.

Tym samym zachował pierwsze czyste konto w tym sezonie. – Bardzo fajne uczucie, na pewno zagraliśmy dobry mecz. Nie miałem dzisiaj jakoś dużo sytuacji, ale razem sobie z zespołem pomogliśmy i zwycięstwo z czystym kontem bardzo fajnie, cieszę się.

Z Górnikiem Łęczna, szczególnie w pierwszej połowie, zagrały wszystkie elementy składające się na udany występ całej drużyny. – Szybko strzeliliśmy te bramki, później byliśmy dobrze zorganizowani. W drugiej połowie wyglądało to trochę gorzej, szczególnie na początku, ale z czasem doszliśmy do swojego poziomu i wygraliśmy ten mecz – podkreślił Rafał Strączek.