Relacja Polskiego Radia Rzeszów z Kluczborka! [AUDIO]

Reporterzy Polskiego Radia Rzeszów byli w sobotę w Kluczborku, gdzie Stal Mielec grała z tamtejszym MKS-em. Biało-Niebiescy zwyciężyli 1:0.

RELACJA RADIA RZESZÓW:

Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec w inauguracyjnym meczu po zimowej przerwie w ramach 20. kolejki rozgrywek pokonali w sobotę na wyjeździe zespół MKS Kluczbork 1:0. Gola strzelił w 58. minucie z rzutu karnego Kamil Radulj. Dla mielczan to istotne zwycięstwo, dotychczas zajmowali 14. miejsce w tabeli – pierwsze bezpieczne gwarantujące utrzymanie – z przewagą ośmiu punktów nad outsiderem z Kluczborka.

Stalowcy zagrali mądrze taktycznie i choć mecz był twardy pozbawiony finezyjnych zagrań i widowiskowych akcji z obu stron to jednak goście stworzyli więcej okazji i częściej strzelali na bramkę. Już w I połowie bliscy szczęścia byli Sobczak i dwukrotnie Radulj a po zmianie stron kilkukrotnie piłka minimalnie mijała cel (po uderzeniach właśnie Radulja , Drzazgi czy Cholewiaka) bądź udanie interweniował bramkarz MKS, jak choćby w 81. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Sebastian Zalepa. Zresztą to mielecki obrońca w 58. minucie sprokurował rzut karny po którym wspomniany Radulj zdobył zwycięską bramkę…

Pomeczowe wypowiedzi zebrał reporter Bartłomiej Wisz, mecz mieleckiej Stali w Kluczborku Radio Rzeszów relacjonowało na swojej antenie w magazynie Sportowe Takty.

Zatem Stal Mielec nadal na 14. miejscu w tabeli, ma 23 punkty ale do dziesiątego Podbeskidzia traci już tylko dwa punkty. W najbliższą sobotę mielczanie zagrają na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz , która zajmuje 9. miejsce w tabeli a w sobotę pokonała Miedź Legnica 2:1.