Sparing z Wisłą Kraków na remis [ZDJĘCIA, RELACJA]

Mecz kontrolny PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków zakończył się wynikiem remisowym. Wisłę w pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził Krystian Wachowiak. W drugiej połowie wyrównał Aleksandar Kolev. 

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie. Mimo, że był to mecz kontrolny, to w obu drużynach było widać dużą chęć końcowego zwycięstwa.

Pierwszą dobrą okazję mieli mielczanie. Ładną, indywidualną akcję przeprowadził Wiktor Kłos, który wpadł w pole karne i oddał strzał, ale po interwencji obrońcy piłka trafiła w boczną siatkę.

Potem optyczną przewagę osiągnęła Wisła. Podopieczni trenera Adriana Guli mieli więcej z gry, dłużej utrzymywali się przy piłce, choć wiele z tego nie wychodziło. Rafał Strączek tylko dwa razy był zmuszony do interwencji.

Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do 38.minuty. Wtedy Rafał Strączek najpierw bardzo dobrze obronił strzał Klimenta, jednak wobec dobitki Wachowiaka był już bezradny. Oprócz bramki, straciliśmy także aktywnego Wiktora Kłosa, który w kolejnej akcji został brzydko sfaulowany przez jednego z zawodników Wisły.

W drugiej połowie trener Adam Majewski zmienił niemal całą jedenastkę. Na boisku pojawili się m.in. Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Flis oraz wracający po kontuzji barku – Aleksandar Kolev. To właśnie on dał nam wyrównanie w 52.minucie meczu.

Do końca meczu na boisku obserwowaliśmy bardzo wyrównane zawody. My najbliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść byliśmy po bardzo dobrym, jednak obronionym strzale Tomasiewicza.

PGE FKS Stal Mielec – Wisła Kraków 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wachowiak 38, 1:1 Kolev 52.

Stal: 1.połowia: Strączek – Żyro, Chorbadzhiyski, Kościelny, Getinger, Hinokio, Urbańczyk, Kłos (40 Wrzesiński), Kort, Szczutowski, Piasecki.

2. połowa: Primel – Seweryn, Flis, Kościelny, Matras, Poreba, Tomasiewicz, M. Wyparło, Wrzesiński, Mak, Kolev.

fot. Marta Badowska.

Zdjęcia prasowe do wykorzystania przez MEDIA: 

Zdjęcia tylko na stronie www.stalmielec.com: 

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl