„Sport to zdrowie” – nowa kampania Biało-Niebieskich skierowana do dzieci przedszkolnych i szkolnych

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy odwiedziny w przedszkolach i szkołach! Również w tym sezonie piłkarze Stali będą propagować zdrowy tryb życia i zarażać najmłodszych pasją do sportu. Ponadto będą zapraszać na mecze oraz uczyć kulturalnego kibicowania. „Sport to zdrowie” – to hasło przewodnie tegorocznych spotkań.

Uprawianie sportu niesie za sobą ogromne korzyści, szczególnie wśród dzieci. Te regularnie uprawiające sport są nie tylko zdrowsze, ale także bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami – zauważa Zbigniew Smółka, trener 1. drużyny. Co daje dzieciom uprawienie sportu? Przede wszystkim zwiększa odporność organizmu i pozwala niwelować wady postawy. Uprawianie sportu powoduje poprawę koncentracji, co także przekłada się na lepsze wyniki w nauce i większą motywację do udziału w zajęciach edukacyjnych. Podnosi umiejętność znoszenia porażek i przyjmowania krytyki. Ponadto dzieci regularnie uprawiające sport są znacznie bardziej pogodne i optymistyczne niż ich rówieśnicy. Zdobywają także inne umiejętności, które mogą okazać się pomocne w przyszłym życiu zawodowym – systematyczność, wytrwałość w dążeniu do celu, samodyscyplina i rozwiązywanie konfliktów – dodaje.

Osoby, które uprawiały sport w dzieciństwie, w życiu dorosłym często kontynuują zdrowy tryb życia nabyty w młodym wieku – dbają o dietę oraz regularną aktywność fizyczną, dzięki temu są pełne pozytywnej energii, czują się bardziej szczęśliwe i spełnione w życiu zawodowym – podsumowuje trener Zbigniew.

aaa3
W ubiegłym sezonie piłkarze uczestniczyli w ponad pięćdziesięciu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą z Mielca i okolic. W myśl zasady: “Żyjmy zdrowo na sportowo” odwiedzali przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz świetlice profilaktyczno-wychowawcze. W tym sezonie chcemy urozmaicić formę spotkań: mogą mieć one charakter pogadanki, aktywnych zajęć w postaci pokazowych treningów, a także odwiedzin dzieci w klubie, połączonych ze zwiedzaniem stadionu. Piłkarze z pewnością nikomu nie odmówią autografu czy wspólnego zdjęcia.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje: kontakt@stalmielec.com, tel.: 790 70 80 91

stal-puszcza_insta_j17

 

 

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl