Zamknij

Stal w Morlaix

W dniach 15-25 kwietnia Towarzystwo Przyjaciół Francji z Mielca zorganizowało wyjazd dla młodych piłkarzy na turniej do Morlaix w Bretanii na północnym zachodzie Francji.

DSC_9779 (800x531)

 

Drużynę Stali Mielec reprezentowali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 2. W drodze do Morlaix po raz pierwszy w programie turystycznym było zwiedzanie podparyskiego Disneylandu. Ogrom parku rozrywki i atrakcje na długo pozostaną w pamięci uczestnikom wyjazdu. Po drodze zwiedzaliśmy katedrę w Chartres.

DSC_9165 (800x531)

Po przyjeździe do Morlaix zwiedzaliśmy Oceanarium w Brescie- drugie największe w Europie, a na koniec dnia rozegraliśmy sparingi z zaprzyjaźnionym klubem Saint Thegonnec. Młodzi mieleccy piłkarze zostali podzieleni na dwie drużyny. Obie drużyny wygrały, jedna 6:0, druga 5:2.

DSC_9691 (800x531)

W sobotę odbyło się spotkanie Towarzystw Przyjaciół Francji i Polski wraz z miejscowymi władzami. Następne dwa dni to czas na turniej, w którym odnieśliśmy 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki. Następne dni to napięty program zwiedzania, uczniowie mieleckich szkół mieli możliwość zobaczenia piękne zabytkowe miasto Morlaix, port w Roscoff, podziwiać przypływy i odpływy na plaży, zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO wzgórze Saint-Michel. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Paryż: Łuk Triumfalny, Aleje Pól Elizejskich, Pole Marsowe, a zwieńczeniem był wyjazd na wieżę Eiffla i podziwianie panoramy Paryża.

Tekst i foto trener Jakub Korczykowski

DSC_9753 (800x531)