Statystyki po meczu z Cracovią. Maciej Domański biegał najwięcej, a Maciej Jankowski najszybciej

Podsumowanie piątkowego meczu z Cracovią kończymy rzutem oka na dane pochodzące z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A. Statystyki meczowe jak i biegowe dostarczane są przez ChyronHego.

Spotkanie PGE FKS Stal Mielec – Cracovia otwierało 18.kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem, choć oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie bramki.

Jak ten mecz wyglądał jednak w szczegółach? Statystyki pokazują wyraźnie, że znów biegaliśmy więcej od naszych przeciwników. Podopieczni trenera Ojrzyńskiego przebiegli łącznie 110,27 km, a zawodnicy Cracovii pokonali 108,60 km.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Domański odebrał nagrodę dla Najlepszego Sportowca Podkarpacia [WIDEO]

Znów w naszej drużynie liderem pod względem pokonanych kilometrów był Maciej Domański. Najlepszy Sportowiec Podkarpacia w 2020 roku przebiegł 12,01 km. To o ponad kilometr więcej od najlepszego w tej klasyfikacji piłkarza Cracovii – Floriana Loshaja. Ten przebiegł 10,89 km.

Przewagę mieliśmy również jeśli chodzi o ilość wykonanych sprintów, czyli biegów powyżej 25,2 km/h. My mieliśmy 109 sprintów, przy 82 Cracovii. Najwięcej takich biegów miał Krystian Getinger – 15.

W naszych szeregach był również najszybszy zawodnik piątkowego meczu. Maciej Jankowski w swoim najszybszym biegu rozwinął prędkość 33,19 km/h.

Jeśli chodzi o statystyki czysto piłkarskie, to posiadanie piłki było na niemal równym poziomie (51%-49%). To samo tyczy się strzałów – obie drużyny oddały po osiem uderzeń. Stal miała trzy strzały celne, a Cracovia o jeden więcej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Leszek Ojrzyński: Można było wygrać, przegrać, a zremisowaliśmy

Z kolei w klasyfikacji podań wyglądaliśmy nieznacznie lepiej od przeciwników. Podopieczni trenera Ojrzyńskiego wykonali 419 podań, z czego 325 było celnych, to z kolei daje skuteczność na poziomie 78%. Cracovia miała z kolei 400 podań, 298 celnych, czyli 75% skuteczności.

Najlepszy w naszym zespole InStat Index miał Mateusz Matras.

Jeszcze do poniedziałku do godziny 10:00 można wspierać nasz Klub w formie IMIENNYCH Biletów Wsparcia na mecz z Cracovią. Odbiorca: FKS Stal Mielec SA. Nr konta: 92 1020 4913 0000 9402 0177 9719. Tytuł: Bilet Wsparcia – Darowizna

fot. Marta Badowska

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl