Transfer #6. Adrian Szczutowski, witamy w Mielcu!

Adrian Szczutowski został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. Niepełna 21-letni, rosły napastnik przychodzi do nas na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu z Wisły Płock.

Adrian Szczutowski (ur. 12.09.2000) jest zawodnikiem urodzonym i wychowanym w Płocku. W miejscowej Wiśle stawiał swoje pierwsze, piłkarskie kroki, grając w tym klubie w kolejnych grupach wiekowych.

Na swoim koncie ma również wypożyczenia do niższych lig. Rundę wiosenną sezonu 2019/20 spędził w drugoligowej wówczas Stali Stalowa Wola, a rok później grał już na północy Polski – w Stomilu Olsztyn. To właśnie w tym klubie pracował z trenerem Adamem Majewskim, który teraz był orędownikiem sprowadzenia tego zawodnika do Mielca.

W barwach Stomilu Olsztyn Adrian Szczutowski zdobył 5 bramek w 16 meczach Fortuna 1 Ligi.

– Jestem tutaj dzięki trenerowi Majewskiemu – nie ukrywa nasz nowy zawodnik w pierwszej rozmowie dla TVStal. – To u trenera Majewskiego dostałem szansę w Stomilu Olsztyn i moim zdaniem ją wykorzystałem. Strzeliłem dwa gole w pierwszych dwóch meczach, a potem dołożyłem jeszcze trzy trafienia. Teraz będę walczył, będę się starał, żeby jak najszybciej zadebiutować w zespole – dodaje.

Adrian Szczutowski w PGE FKS Stali Mielec będzie grał z numerem 77.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl