Uhonorowanie Kasi Zdziebło na meczu z Legią Warszawa [FOTO]

Wczorajsze uhonorowanie Katarzyny Zdziebło przed mieleckimi kibicami to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz klubów: FKS Stal Mielec i Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

KATARZYNA ZDZIEBŁO – lekkoatletka LKS Stali Mielec, mielczanka, świeżo „upieczony” lekarz medycyny Dwukrotna wicemistrzyni świata w chodzie na 20 i 35 km z Eugene oraz wicemistrzyni Europy w chodzie na 20 km z Monachium. Wcześniej zdobyła także brązowy medal drużynowych mistrzostw świata w chodzie w Omanie.

Pierwsza lekkoatletka z Mielca, medalistka seniorskich mistrzostw świata. Zwiastunem dobrych występów było 10 miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio przed rokiem. Wielokrotna mistrzyni Polski. Jej talent odkryła w Mielcu trenerka Marzena Kulig, aktualnie Kasia pracuje z Grzegorzem Tomalą, ojcem i trenerem naszego mistrza olimpijskiego Dawida.

Zawodniczka Stali Mielec w tym roku ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wyczynowe uprawianie sportu dzieliła ze studiowaniem, a na tak trudnym i wymagającym kierunku studiów trudno liczyć na taryfę ulgową.

Jako sportowy ambasador Mielca promujący miasto poprzez swoje występy i sukcesy na międzynarodowej arenie, Katarzyna Zdziebło od wielu lat jest stypendystką Prezydenta Miasta Mielca.

Pamiątkowe patery Katarzynie Zdziebło wręczyli: Prezes Klubu FKS Stal Mielec S.A., Jacek Klimek, Jerzy Stasz, Prezes Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec Damian Gąsiewski, Dyrektor Komunikacji i Marketingu FKS Stal Mielec S.A i Paweł Pazdan, Wiceprezydent Miasta Mielca. 

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl