Umowa podpisana. Współpracujemy z Pogonią Kraków [FOTO]

We wtorek w siedzibie klubu przy ulicy Solskiego 1 doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy FKS Stalą Mielec SA i KSPN Pogonią Kraków. Na bazie porozumienia blisko współpracować będą akademie obu klubów. 

– Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy – mówi Jacek Klimek prezes FKS Stal Mielec SA, który podpisał umowę z ramienia naszego klubu.

– To kolejna umowa, dzięki której cały czas rozszerzamy naszą sieć partnerską. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych umowach – dodaje prezes Klimek.

Pogoń Kraków to klub, który powstał w 2013 roku na bazie mającego wiele lat historii klubu Pogoń Skotniki. Obecnie w klubie trenuje ponad 500 dzieci, od najmłodszych po grupę seniorską. Klub posiada również Złotą Gwiazdkę Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezesem Pogoni Kraków jest Mateusz Dziedzic. To on był sygnotariuszem umowy ze strony krakowskiego klubu.

Z kolei Dyrektorem Sportowym Pogoni Kraków jest Marek Dragosz, który łączy tę funkcję z funkcją pierwszego trenera Reprezentacji Polski w Amp Futbolu. Z reprezentacją osiągał wielkie sukcesy – m.in. 4. miejsce w MŚ w Meksyku 2014 i 3. miejsce w ME w Turcji 2017.

Dyrektor Akademii PGE FKS Stal Mielec Jacek Cyganowski (z lewej) i Dyrektor Sportowy KSPN Pogoń Kraków Marek Dragosz

– Akademię Pogoni Kraków tworzą ludzie z pasją – wykwalifikowani trenerzy, wychowawcy młodzieży, byli i aktywni piłkarze, absolwenci wyższych uczelni – mówi Marek Dragosz.

– KSPN Pogoń charakteryzuje się własnym, szerokim procesem szkoleniowo-wychowawczym. Podstawą rozpoczęcia działalności klubu była marzenia i ideały o akademii piłkarskiej ze szczerym i odpowiedzialnym szkoleniem, przyjazną, rodzinną atmosferą oraz świetną organizacją. To wszystko wraz z maksymalną dostępnością tworzy KSPN Pogoń Kraków – podkreśla Marek Dragosz.

Pogoń Kraków swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku. Inicjatorem oraz motorem napędowym projektu był Przemysław Dobroch.

Grupy treningowe zaczynają się od piłkarskiego przedszkola, gdzie najmłodsi zawodnicy mają 3 lata. W Pogoni szkolone są drużyny do wieku juniorskiego, ale posiadają także drużynę seniorów, która aktualnie znajduje się w A-klasie.

– Zespoły regularnie jeżdżą na wszelakie turnieje w kraju, ale też nierzadko zdarza im się pojechać zagranicę. KSPN organizuje także własne rozgrywki. Sztandarowym pomysłem na obecny rok, jest cykl turniejów „Pogoń Cup”. Głównym założeniem jest robienie dobrej pracy, nie spoglądając się na innych. Do akademii trafiają wszystkie chętne dzieciaki, nie jest prowadzona selekcja. Na ten moment trenuje tam ponad 500 chłopców i dziewczynek, co powoduje, że są największą szkółką w całej Małopolsce – podsumowuje Marek Dragosz.

Więcej od stalmielec.com

Futbolsport.pl