Zamknij

Widzew Łódź – PGE FKS Stal Mielec [1-0]

7 października PGE FKS Stali Mielec rozegrała wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź w ramach 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Trener Kamil Kiereś zdecydował, że w wyjściowej jedenastce mecz rozpoczną: Kochalski, Esselink, Matras, Ehman, Getinger, Trąbka, Guillaumier, Stępień, Hinokio, Domański i Shkurin.

W kadrze meczowej znaleźli się również: Jałocha, Jauzems, Gerstenstein, Rozwadowski, Wołkowicz, Meriluoto, Leandro, Rafa Santos oraz Wolsztyński.

 

Szkoleniowiec Widzewa- Daniel Myśliwiec wybrał następującą jedenastkę: Ravas, Żyro, Milos, Tkacz, Ciganiks, Ibiza, Pawłowski, Kun, Hanusek, Kerk i Rondić

W zespole z Łodzi na mecz z PGE FKS Stalą Mielec znaleźli się też: Krzywiański, Da Silva, Shehu, Terpiłowski, Zieliński, Klimek, Przybułek, Dawid oraz Stępiński.

 

W pierwszym 15 minutach spotkania oba zespoły nie oddały celnego strzału na bramkę przeciwnika. W 20 minucie meczu strzał oddał Ciganiks, lecz piłka minęła bramkę Mateusza Kochalskiego. 7 minut później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Maciej Domański, którego strzał sprawił kłopot bramkarzowi Widzewa, lecz ostatecznie Ravas zdołał złapać piłkę. W 34 minucie na strzał zdecydował się Rondić, ale piłka po jego strzału trafiła w słupek. Po pierwszych 45 minutach spotkania na tablicy widniał wynik 0:0.

W przerwie spotkania trener Kamil Kiereś nie zdecydował się, na przeprowadzenie zmian w swoim zespole. Jedną zmianę dokonał zaś trener Daniem Myśliwiec. Na murawie nie pojawił się już Kerk, a jego miejsce zajął Shehu. W 53 minucie spotkania strzał na bramkę Kochalskiego oddał Pawłowski, lecz z jego uderzeniem poradził sobie Kochalski. Minutę później mocy strzał oddał Krystian Getinger, ale bramkarz Widzewa zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 70 minucie meczu swojej szansy szukał Koki Hinokio, lecz piłka po jego uderzeniu minęła bramkę drużyny z Łodzi. W 72 minucie meczu doszło do podwójnej zmiany w zespole PGE FKS Stali Mielec, boisko opuścili Stępień i Shkurin, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Gerstenstein i Meriluoto. Minutę później bardzo dobry strzał oddał Ciganiks. Piłka po jego uderzeniu znalazła się w siatce Mateusza Kochalskiego. W 80 minucie meczu nastąpiła kolejna zmiana w naszym zespole. W miejsce Getingera wszedł Wołkowicz. 4 minuty później trener Kamil Kiereś przeprowadził kolejne roszady w naszej drużynie. Na boisku w miejsce Hinokio i Guillaumiera pojawili się Wolsztyński i Rafa Santos. W 85 minucie meczu na bramkę Widzewa uderzał Gerstenstein, lecz był to strzał niecelny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0.