Zamknij

Witamy w biało-niebieskich barwach! Piotr Wlazło nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec

Z przyjemnością możemy ogłosić, że Piotr Wlazło będzie nowym piłkarzem PGE FKS Stali Mielec. 33-letni defensywny pomocnik podpisał z biało-niebieskim klubem dwuletnią umowę.

Przez ostatnie 4 sezony grał w Bruk-Bet Termalice Niecieczy. Jest doświadczonym środkowym, defensywnym pomocnikiem.
Urodził się 3 czerwca 1989 w Radomiu i tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Jest wychowankiem Radomiaka. W seniorskiej piłce debiutował właśnie w jego barwach na szczeblu III ligi.
Od 2009 roku był graczem Widzewa, dwa lata później wrócił do Radomiaka, by w 2013 roku przenieść się do Wisły Płock. Z tym klubem awansował do ekstraklasy. Swój debiut zaliczył w wygranym 2-1 meczu z Lechią Gdańsk (15 lipca 2016). Kibice Wisły dobrze pamiętają jego grę w wygranym pojedynku 4-3 z Ruchem Chorzów. Piotr Wlazło strzelił trzy bramki. Ostatnia, zwycięska była szczególnej urody, ponieważ przymierzył z 52 metrów i przelobował bramkarza chorzowian Hrdlickę.
W sierpniu 2017 po dwóch kolejkach przeniósł się do Jagielloni Białystok, by w październiku 2018 roku pojawić się w Niecieczy.
Łącznie w ekstraklasie zagrał w 90 meczach, zdobywając 18 bramek. Jego dorobek z poprzedniego sezonu to 30 spotkań ligowych i 9 bramek. 6 goli to trafienia z rzutów karnych, ale w Mielcu z 11 metrów nie udało mu się pokonać Rafała Strączka.

Witamy w biało-niebieskich barwach i życzymy jak najlepszych statystyk.

Pierwsza rozmowa z Piotrem Wlazło: