Wszystko co dobre, szybko się kończy…

0
656

pzu_pasek

Szybko skończył się również projekt pt. ”Letnia Akademia Zdrowia Stali Mielec”. Inicjatywa realizowana była od 01.07.2016 do 31.08.2016, a następnie wydłużona do 30.09.2016.

FKS Stal Mielec otrzymał wsparcie w postaci dotacji z Fundacji PZU, na organizację zajęć i obozów dla dzieci i młodzieży z powiatu mieleckiego. W sumie w projekcie wzięło udział 244 uczestników w wieku od 5 do 18 lat. W pierwszej kolejności uczestnikami projektu byli podopieczni Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec, ale przewidziano również miejsca dla osób spoza Akademii.

Dzieci i młodzież uczestniczyli w obozach letnich w Karwi, Woli Chorzelowskiej, Pustyni, a także brali udział w zajęciach typu Piłkarskie Przedszkole oraz Zajęcia treningowo-przygotowawcze.

W ramach projektu podróżowano w różne miejsca, zwiedzano muzea np. Muzeum Zamkowe w Malborku, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i skorzystano z wielu różnorodnych atrakcji np. Wieża widokowa we Władysławowie, Fokarium czyli Park Rekreacyjno – Edukacyjny Sea Park, Stadion Gdańsk Arena, Energylandia, Kino Helios, Osada Średniowieczna w Stobiernej, Park Rozrywki i Miniatur Sabat – Krajno, Park rozrywki pod zamkiem Ogrodzieniec i inne.

Uczestnicy projektu nabywali od podstaw, lub też szkolili swoje umiejętności piłkarskie. Zaplanowano dla nich wspaniałe nagrody w postaci medali, pucharów, plecaków, piłek oraz profesjonalnej odzieży sportowej. Całość działań projektowych była dokumentowana zdjęciami i krótkimi notatkami z pobytu, które można znaleźć na stronie Klubu www.stalmielec.com w zakładce Akademia Zdrowia.

Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, umożliwiając dzieciom i młodzieży z powiatu mieleckiego spędzenie aktywnych wakacji, pełnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Dzięki niemu uczestnicy pogłębili swoje zainteresowania piłką nożną i na nowo odkryli znaczenie prowadzenia zdrowego trybu życia, bogatego w sport.

Zorganizowanie zajęć wakacyjnych na tak dużą skale i tak różnorodnych byłoby niemożliwe bez wsparcia Fundacji PZU.

FKS Stal Mielec planuje kontynuację działań w ramach Akademii Zdrowia, w oparciu o zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Kolejny projekt już wkrótce!

KRS

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU