Z klubowej kroniki Stali – był taki mecz z Pogonią (cz.2)

13 dni po pięknym, okrągłym jubileuszu 50-lecia FKS PZL-Stal Mielec na mieleckim stadionie, w 18. sezonie gry biało-niebieskich w I lidze, doszło do 500. spotkania naszego klubu na tym szczeblu rozgrywkowym. Dla mielczan to był mecz z gatunku przełamania czterech kolejnych porażek (Lech, Jastrzębie, Wisła, Legia), poniesionych w najmniejszych z możliwych (0-1) rozmiarów. Przed meczem i w trakcie przerwy oglądaliśmy: pokazy skoków spadochronowych, występy orkiestry dętej WSK PZL Mielec oraz kapeli pieśni i tańca „Krakowiacy”. Na placu gry zabrakło jednego z ostatnich dyrygentów z prawdziwego zdarzenia w historii FKS – Krzysztofa Tochela, który w tym dniu pauzował za żółte kartki. Pierwsze minuty upłynęły w nerwowej atmosferze i dopiero w 30. minucie sprawy w swe nogi wziął Adam Fedoruk, który przejąwszy bezpańską piłkę popisał się silnym uderzeniem, z odległości 20 metrów, pod poprzeczkę bramki Kalisza. Nie minęły cztery minuty jak ten sam zawodnik obsłużył Dariusza Sajdaka i było już 2-0. Były jeszcze dwie szanse na podwyższenie wyniku, lecz strzały Sajdaka i Barnaka minęły cel. Po przerwie miejscowi spasowali, zbyt często na pułapki ofsajdowe dawał się złapać Maciek Śliwowski i szansa sięgnięcia po 3 punkty (w tym sezonie obowiązywała zasada, że za zwycięstwo trzema bramkami przyznawano 3 punkty, zaś przegrywającemu w tym stosunku odejmowano – 1 punkt ze zgromadzonego wcześniej dorobku) przepadła. Strefa europejskich pucharów oddalała się coraz bardziej…

23.04.1989 – Mielec, I Liga, Stal Mielec – Pogoń Szczecin 2-0 (2-0)

Sędziował: Dąbrowski (Warszawa)
Widzów: 8.690

Stal: Wojdyga – Porębny, Tyburski, Czachowski, Fedoruk, Barnak, Makuch (74 Tułacz),  Urbanek, Gruszecki (66 Klich), Sajdak, Śliwowski
Trener: W. Gąsior

Pogoń: Kalisz – Szubert, Żelazowski, Borkowski (ż), Wosiek (ż), Miązek, Kuraś, Chwedczuk, Krzystolik, Cyzio, Kirejczyk
Trener: E. Ksol

Bramki: Fedoruk 30 min., Sajdak 34 min.