Zamknij

Zajęcia treningowo – przygotowawcze

Najstarsze grupy wiekowe Akademii Piłkarskiej FKS STAL Mielec, w miesiącach maj, czerwiec, lipiec i sierpień odbywały zajęcia treningowo – przygotowawcze w ramach projektu „Akademia Zdrowia Stali Mielec” współfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Zajęcia, według wspomnianego projektu, odbywały się na przełomie sezonów rozgrywkowych 2016/17 i 2017/18. Maj był początkiem zajęć projektowych, w ramach których chłopcy odbywali treningi piłkarskie, specjalistyczne treningi motoryczne oraz zajęcia teoretyczne w trakcie, których analizowane były występy w bieżących meczach ligowych oraz mecze drużyn rywali pod kątem rywalizacji z nimi.
W maju rozegraliśmy mecze ligowe z Cracovią Kraków 1: 2, Motorem Lublin 3: 2, Koroną Kielce S.A. 1:0, AP 21 Kraków 2:1 oraz Górnikiem Łęczna 2:2, będąc czołową drużyną ligi CLJ U 17 grupy D. Natomiast drużyna Juniorów Starszych II rywalizowała z dobrym skutkiem o zwycięstwo w II Lidze Podkarpackiej Juniorów Starszych.

Miesiąc Czerwiec to ostatnie mecze ligowe sezonu 2016/17 i w ramach zajęć treningowych, przygotowanie do nich. Do ostatniej minuty sezonu rywalizowaliśmy o zwycięstwo w tabeli ligowej i prawo gry Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Po zwycięstwach z KKP Koroną Kielce 2: 0 i Karpatami Krosno 2: 0, zajęliśmy II miejsce w lidze przegrywając rywalizację z Motorem Lublin. Drużyna Juniorów Starszych II zajmując II miejsce w Lidze Wojewódzkiej awansowała do I Ligi Podkarpackiej grupa B. Następnym etapem w czerwcu był czas realizacji zajęć treningowych w okresie przejściowym, tzw. roztrenowanie. Poza treningami na boisku czas wypełniany był zajęciami teoretycznymi, gdzie zawodnicy poszerzali swoją wiedzę na temat taktyki piłki nożnej, motywacji, historii Stali Mielec, zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Miesiąc Lipiec to początek przygotowań do nowego sezonu rozgrywkowego. W tym okresie piłkarskie zajęcia treningowe odbywał się dwa razy dziennie, jako obóz dochodzeniowy. Przewodnim aspektem treningów było kształtowanie cech motorycznych w powiązaniu z doskonaleniem techniczno – taktycznym. Zajęcia teoretyczne skupione były na wyjaśnieniu i zrozumieniu przez zawodników modelu gry, jakim drużyny mają się posługiwać na boisku. Przerywnikiem w całomiesięcznej pracy treningowej były gry kontrolne z drużynami seniorskimi i juniorskimi: Smoczanka Mielec, Czarni Trześń, Znicz Pruszków, Igloopol Dębica, Korona Kielce S.A., Dunajec Ostrowski oraz odnowa biologiczna w ramach, której korzystaliśmy z klubowej sekcji odnowy oraz basenu miejskiego.

Miesiąc Sierpień to bezpośrednie przygotowanie do rozpoczęcia sezonu ligowego i pierwszych meczy o punkty w CLJ U 17 i Podkarpackiej Lidze Juniorów Starszych grupa B. Zajęcia treningowe skupione były na dopracowaniu elementów taktyki oraz szybkościowych aspektów motorycznych.


W ramach tych przygotowań rozegraliśmy kolejne gry sparingowe z ekipami: Varsovia Warszawa oraz Gryf Mielec.
Uczestnictwo w zajęciach treningowo-przygotowawczych pozwoliło na osiągnięcie widowiskowych wyników w rozwoju piłkarskim każdego zawodnika z osobna, jak i całych drużyn.

Kadrę Trenerską na obozie stanowili: Przemysław Paprocki i Grzegorz Krukowski (drużyna Junior Młodszy).
Ze sportowym pozdrowieniem:
Trener Przemysław Paprocki

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU