#MikrofonFKS przed Jastrzębiem: bardzo ciężki fizycznie mecz [WIDEO]

W piątek wieczorem piłkarze PGE FKS Stal Mielec podejmą GKS Jastrzębie w meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi. Będzie to debiut przy Solskiego 1 nowego trenera i budowanego sztabu szkoleniowego.

Dariusz Marzec został szkoleniowcem mielczan 10 dni temu, w tym czasie zaliczył z zespołem udany wyjazd w Pucharze Polski do Grudziądza, gdzie Stal wygrała 3:0. Niestety, w meczu ligowym w Radomiu z Radomiakiem mielczanie ulegli 0:2. Teraz przyjdzie czas na mecz w Mielcu.

Mecz w Radomiu był dla wszystkich dużym rozczarowaniem. Przez pierwsze 20 minut to Stal nadawała ton rywalizacji, później jednak gra mielczan nie zachwycała. – Wyjaśnialiśmy sobie to z drużyną, rozmowy były poważne. Zapominamy o Radomiu, był to nasz falstart, mamy nadzieję, że w najbliższym meczu zobaczymy inny zespół – komentuje Dariusz Marzec.

Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani, nie możemy na to narzekać. Mecz w Radomiu wyglądał nie tak jak powinien. Wiemy, że zawaliliśmy przy straconych bramkach. Nas też nie zadowala powrót z zerowym dorobkiem punktowym – ocenia pomocnik Stali Grzegorz Tomasiewicz. – W każdym meczu trzeba biegać. Jastrzębie jest dobrze zorganizowane. Musimy się przygotować na bardzo ciężki fizycznie mecz – dodaje.

Od wtorku zespół myśli już tylko o meczu z Jastrzębiem, do którego uważnie się przygotowuje. Wszyscy zawodnicy uczestniczą w zajęciach z nadzieją na grę. Trwa też budowa nowego sztabu szkoleniowego, do którego dołączą dwie nowe osoby. – Nasz sztab szkoleniowy rozrasta się, praca jest taka jak powinno to wyglądać. Analiza przeciwnika została przeprowadzona bardzo szczegółowo. Jastrzębie potrafi utrzymać się przy piłce, szybko wychodzi z kontrą, to musimy zabezpieczyć – relacjonuje Marzec.

Ostateczny kształt sztabu powinien być znany jeszcze przed meczem z Jastrzębiem. – Pracujemy i czekamy aż wszystko zostanie dopięte, wtedy ogłosimy nazwiska – precyzuje trener Stali.

Mecz PGE FKS Stal Mielec – GKS 1962 Jastrzębie odbędzie się w piątek 4 października o 20:45. Sprzedaż biletów na ten mecz prowadzona jest w kasach Stadionu Miejskiego, ze względów bezpieczeństwa nie możliwa jest sprzedać wejściówek na ten mecz przez Internet.

#FortunaGdyPełnaTrybuna znów w Fortuna 1 Lidze!

Fortuna po raz drugi mobilizuje kibiców drużyn występujących w pierwszej lidze do pomocy potrzebującym. Za każdego kibica, który w XII i XIII kolejce przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny rozgrywek przekaże złotówkę na rzecz Oliwii i Łukasza Czarneckich, podopiecznych Fundacji Polsat. GRAMY #RAZEM ->> Fortuna 1 Liga: PGE FKS Stal Mielec vs GKS 1962 Jastrzębie#FortunaGdyPełnaTrybuna

Opublikowany przez PGE FKS Stal Mielec Środa, 2 października 2019