PGE FKS Stal Mielec przegrywa ze Stalą Rzeszów w meczu kontrolnym

W czwartek, o godzinie 11:00, PGE FKS Stal Mielec rozegrała ostatni mecz kontrolny przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. Przeciwnikiem Biało-Niebieskich była rzeszowska Stal, która wygrała 3:1.

Szczegóły meczu kontrolnego znajdziecie TUTAJ.

Mecz ze Stalą Rzeszów zakończył pierwszy etap przygotowań. Przechodzimy teraz do drugiej części. Był to okres wzmożonej pracy, gdzie praktycznie wszyscy zawodnicy dostali szansę pokazania się. Trenowało z nami dużo młodzieży, która uczestniczyła w meczach kontrolnych. Patrząc na ten okres jestem bardzo zadowolony, że odbył się on bez kontuzji, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i możemy jechać na dalszą część naszych przygotowań do Turcji – mówił Trener Dariusz Marzec.

Podczas meczu kontrolnego zabrakło m.in. Krystiana Getingera i Mateusza Maka. Trener jednak uspokaja i zapewnia, że z zawodnikami wszystko w porządku – Oczywiście zarówno Krystian jak i Mateusz lecą z nami do Turcji. Mateusz cały czas jest prowadzony indywidualnie, ale od razu uspokajam – jest zdrowy. Oszczędzamy go, prowadzimy go troszeczkę inaczej. Najważniejsza dla nas jest liga. Krystian dwa dni temu poczuł leciutkie zmęczenie, ale też bez kontuzji. Dzisiaj mógł grać spokojnie, ale stwierdziliśmy, żeby przeprowadził na spokojnie trening z Trenerem od przygotowania motorycznego. Wszyscy są zdrowi, z czego bardzo się cieszę, bo wcześniej nie miałem takiego komfortu, żeby wszyscy zawodnicy byli zdrowi. Mam nadzieję, że utrzymamy to do ligi.