12. KOLEJKA RADOMIAK RADOM W MIELCU

W sobotę czeka nas mecz na drugoligowym szczycie. Lider z Mielca podejmie przy Solskiego 1 trzeciego w tabeli Radomiaka Radom. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie szesnastej. Zapraszamy na Stadion Miejski – razem musimy sprawić, by twierdza Mielec wciąż była niezdobyta!

Radomiak, po jednosezonowej przerwie, wrócił na drugoligowe boiska. Zieloni zdecydowanie wygrali trzecioligową grupę łódzko-mazowiecką, by następnie w barażowym dwumeczu pokonać Wisłę Sandomierz.

Ostatnie potyczki Stali z Radomiakiem to sezon 2013/2014 w drugiej lidze wschodniej. Pojedynek przy Solskiego 1 mielczanie wygrali 1:0. W Radomiu górą był Radomiak (2:1) a zwycięska bramka padła w ostatniej minucie meczu.

W sobotę spotkają się drużyny, które ostatnio prezentują futbol niezwykle skuteczny. 4:0 i 3:0 to wyniki ostatnich dwóch spotkań Radomiaka. Stal również zwyciężała zdecydowanie, choć nieco mniej efektownie (4:1, 3:1). Szykuje się więc przednie widowisko! Najlepszą ofensywę w lidze ma Mielec (23 strzelone gole), przeciwko niej wystąpi najlepszy blok defensywny z Radomia (7 goli straconych).

Trenerem Radomiaka jest od ponad roku Jacek Magnuszewski. Dotychczas poprowadził zespół w 50 oficjalnych spotkaniach. Pod jego wodzą radomianie wygrali 30 meczów, 12 zremisowali i doznali 8 porażek (bramki 88-36). Gwiazdą drużyny z mazowieckiego jest 26-letni Leândro Rossi. Brazylijczyk gra w Radomiu od 2012 roku, w tym sezonie to on „ciągnie” wyniki zespołu. To aktualnie, wraz z naszym Sebastianem Łętochą, najlepszy strzelec drugiej ligi (9 goli). Pojedynek Brazylijczyka z „Łętim” to kolejna argument za tym, by przyjść w sobotę na mielecki stadion.

Latem Radom opuściło kilku zawodników, m. in Szymon Stanisławski (GKS Bełchatów), Aleksiej Dubina (Pilica Białobrzegi) i Michał Kiełtyka (Concordia Elbląg). Z kolei grę w Radomiaku wybrali:

19-letni obrońca Maciej Wasilewski (Wigry Suwałki)
21-letni obrońca Paweł Wolski (Legionovia Legionowo)
23-letni obrońca Radosław Sylwestrzak (Formacja Port 2000 Mostki)
25-letni obrońca Norbert Jędrzejczyk (Wisła Puławy)
29-letni obrońca Michał Chrabąszcz (Siarka Tarnobrzeg)
19-letni pomocnik Paweł Uliczny (Śląsk II Wrocław)
25-letni pomocnik Krzysztof Napora (Nadwiślan Góra)
27-letni pomocnik David Kwiek (Widzew Łódź)
19-letni napastnik Krzysztof Ropski (Unia Tarnów).

Tegoroczny beniaminek na razie spisuje się nadzwyczaj dobrze. Trener Magnuszewski dysponuje pewnym, zgranym i stabilnym blokiem defensywnym – to przekłada się na niewielką ilość traconych bramek. W poprzedniej kolejce radomianie grali u siebie z Siarką i wygrali wysoko 4:0. Autorami bramek byli kolejno Leândro, Dariusz Brągiel, Przemysław Śliwiński i Michał Chrabąszcz. Skrót wideo: https://www.youtube.com/watch?v=9h5YKbau_BM. Ta wygrana pozwoliła wskoczyć  Radomiakowi na najniższy stopień ligowego podium (20 pkt).

Z kolei zespół Janusza Białka w niedzielę walczył w wyjazdowym meczu w Górze. Tamtejszy Nadwiślan od 44. minuty grał osłabiony po czerwonej kartce dla Mateusza Wójcika. Mimo to tuż przed przerwą padł gol dla gospodarzy. W drugiej odsłonie meczu Stal nie pozostawiła rywalowi złudzeń. Zdobyła trzy bramki (Łukasz Żegleń, Sebastian Łętocha i Andreja Prokić) i umocniła się na pozycji lidera (26 pkt). Skrót wideo: https://www.youtube.com/watch?v=tsEfslduGQ4.

Bilans spotkań Biało-Niebieskich przy Solskiego to 4-1-0 (bramki 13:5). Trzeba jednak zauważyć, że tak wysoko klasyfikowanej ekipy jak Radomiak jeszcze w tym roku w Mielcu nie widzieliśmy. Z drugiej strony piłkarze Magnuszewskiego na wyjazdach grają ze zmiennym szczęściem, ponieśli porażki w Częstochowie i Górze.

Sobotni pojedynek będzie okazją, by zaśpiewać gromkie „Sto lat” kilku naszym zawodnikom. Urodziny Kamila Raduljego i Piotra Marcińca wypadają 9 X, Sebastiana Łętochy właśnie w dniu meczu 10 X, zaś Jakuby Zięby 12 X.

PZPN na sędziego głównego spotkania wyznaczył 37-letniego Marcina Szreka z Kielc.

W pozostałych spotkaniach 12. kolejki (9-10 października, sobota) zagrają: