Zamknij

Koniec sezonu zasadniczego PKO BP Ekstraklasa Games

25-26 marca odbędą się baraże PRO, które będą ostatnim przystankiem przed Wielkimi Finałami PKO BP Ekstraklasa Games. W grze zostało ośmiu zawodników i tylko dwóch najlepszych zagwarantuje sobie awans do finałowego weekendu, podczas którego rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu.

Gracze rywalizować będą w studiu Polsat Games w Warszawie. Wszystkie spotkania będzie można obserwować w trakcie oficjalnej transmisji na kanale Polsat Games, na Twitchu i Youtube stacji oraz na Facebooku PKO BP Ekstraklasa Games. Stream w sobotę i niedzielę rozpocznie się o 10:00.

Będzie to pierwszy w tym sezonie turniej LAN-owy po pełnej emocji fazie zasadniczej. Zacięta rywalizacja toczyła się w niej do ostatniej kolejki. Udział w barażach zapewnili sobie ostatecznie gracze, którzy zajęli miejsca 5-12 w zmaganiach ligowych.

Pełna lista uczestników barażów PRO:

● Dawid “Dewidek” Kamasiński, Piast Gliwice

● Dominik “Bogyys” Boguś, Warta Poznań

● Kacper “Furman” Furmanek, Lech Poznań

● Kamil “Riptorek” Soszyński, Jagiellonia Białystok

● Miłosz “milosz93” Bogdanowski, Legia Warszawa

● Gracjan “polako” Gołębiewski, Radomiak Radom

● Dominik “panneypl” Panek, Śląsk Wrocław

● Szymon “thegamesimon” Bartkiewicz, Stal Mielec

W barażach zawodnicy rozpoczną turniej w dwóch grupach czteroosobowych. W każdej grupie zostanie rozegrana drabinka podwójnej eliminacji (GLS). Zwycięzcy finału górnej i dolnej drabinki w grupie A i B awansują do fazy pucharowej, gdzie będą walczyć o dwa miejsca zapewniające awans do Wielkich Finałów PKO BP Ekstraklasa Games. Te odbędą się w dniach 1-2 kwietnia i weźmie w nich udział ośmiu zawodników (6 z formuły PRO i dwóch z OPEN).