LIDER Z KLASĄ

Mecz na szczycie w Mielcu zakończył 15. kolejkę spotkań. Na górze tabeli zmiana – Stal (31 pkt) wróciła na pierwsze miejsce, punkt za nią jest Wisła (30), ostatnie miejsce na podium należy do Rakowa Częstochowa (28). Kolejne drużyny z miejsc 4.-7., w tym Stal Stalowa i Siarka Tarnobrzeg, zgromadziły po 24 punkty.

1:0, 1:0, 1:0, 4:0 i 2:0. To wyniki ostatnich pięciu spotkań Mielca z Puławami. Dzisiaj, po dobrym meczu, Stalowcy pokonali „Dumę Powiśla” 2:0. Bramki to dzieło Mateusza Cholewiaka i Andreji Prokicia. Dla „Cholewki” to premierowe trafienie w tym sezonie, Serb trafił już po raz szósty. Oczywiście na słowa uznania zasługują dziś wszyscy nasi zawodnicy. Zobaczyliśmy Stal, którą dobrze się ogląda – walczącą, ambitną, szybką, zdecydowaną w defensywie i skuteczną z przodu. Goście wyraźnie odstawali  i zasłużenie przegrali w „twierdzy Mielec”.

Nadmiar kartek wykluczył z udziału w meczu dwóch piłkarzy Stali (obrońcy Krystian Getinger i Michał Bierzało). Naszych szeregów nie mógł również zasilić kontuzjowany Sebastian Łętocha. Szansę gry od pierwszej minuty dostał Bartosz Papka, który zastąpił Getingera na boku defensywy. W miejsce Bierzały na stoperze zagrał kapitan zespołu Sebastian Duda. Trener Janusz Białek zagrał na dwóch napastników, z Prokiciem z przodu wystąpił Łukasz Żegleń.

W wyjściowej jedenastce gości znalazł się pomocnik Sebastian Głaz, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw zespołu z Solskiego. W drugiej połowie mieliśmy okazję zobaczyć innego naszego byłego piłkarza Patryka Słotwińskiego.

Zespół Bohdana Bławackiego przyjechał na Podkarpacie jako lider, lecz jak się okazało nie taki lider straszny. Mielczanie byli lepsi w każdym elemencie boiskowej układanki. Po ostatnich słabszych występach nieco drżeliśmy o wynik meczu, jak się okazało niepotrzebnie. Drużyna Białka panowała niepodzielnie na boisku i cieszyła kibiców efektowną grą. Trzy punkty zgarnęli tak:

1:0 (31 min.): z kornera dośrodkował Bartosz Nowak, strzegący wiślackiej bramki Nazar Penkovets minął się z piłką, nie sięgnął jej także Żegleń, ostatecznie futbolówka spadła pod nogi pomocnika z Puław Arkadiusza Maksymiuka. Ten zachował się fatalnie i podał do … niepilnowanego Cholewiaka. Skrzydłowy Stali skierował piłkę do bramki, mocno uderzając z 10 metrów między nogami interweniującego bramkarza Wisły.

2:0 (47 min.): tuż po przerwie Jakub Żubrowski przerwał akcję Słotwińskiego i świetnie dograł w pole karne Tomaszowi Prejsowi. Szybki skrzydłowy z pierwszej piłki płaskim podaniem obsłużył Prokicia, który nie zwykł marnować takich okazji. Andreja z 6 metrów pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza z Ukrainy i podwyższył na 2:0.

Oprócz wykorzystanych, było również kilka niewykorzystanych okazji. Ale o nich zapominamy i czekamy na kolejne zwycięstwa. Najbliższa okazja już w przyszłą sobotę. Wtedy mielczanie zagrają w dalekim Zambrowie. Tamtejsza Olimpia to beniaminek, aktualnie zajmuje 11. miejsce.

W sobotnim meczu mieliśmy w naszym zespole debiut. Na ostatnie sekundy meczu na boisku zameldował się 18-letni defensor Mateusz Herda.

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 2:0

FKS STAL MIELEC – KS Wisła Puławy 2:0 (1:0)

Bramki: Cholewiak (31), Prokić (47 min.)

Stal: Libera – Sulewski, Duda ©, Zalepa, Papka, Prejs (78 Bożek), Żubrowski (87 Slęzak), Nowak, Cholewiak, Prokić (90 Herda), Żegleń (89 Marciniec)

Wisła: Penkovets – Turzyniecki (64 Sedlewski), Gusocenko, Budzyński, Lytwynuk (46 Słotwiński), Pożak (46 Olszak), Głaz, Maksymiuk, Szczotka, Wiejak (65 Niezgoda), Nowak ©

Sędziowali: Kornel Paszkiewicz (sędzia główny), Artur Załęczny (sędzia asystent nr 1) i Michał Hnatkiewicz (sędzia asystent nr 2), Damian Sylwestrzak (sędzia techniczny) – Dolnośląski ZPN

Żółte kartki: Zalepa – Turzyniecki, Głaz, Maksymiuk

Widzów: 2 340

Tekst, foto: Marcin Studnicki