Passa zwycięstw Stali Mielec przerwana

Po średnim spotkaniu mielczanie przegrali u siebie z Wisłą Puławy 0:1. Choć Biało-Niebiescy byli bliscy zdobycia chociażby jednego „oczka”, ich dorobek po 13. kolejce nie uległ zmianie.

Widowisko na Stadionie Miejskim w Mielcu nie zachwyciło. Pierwszy celny strzał padł w 10. minucie meczu, kiedy to, po błędzie Sebastiana Zalepy, przed szansą stanął Sylwester Patejuk. Jego dokręcane uderzenie z lewej nogi bez większych problemów wyłapał Marek Kozioł.

Podobna sytuacja miała miejsce minutę później. Niepewni defensorzy Stali znów dopuścili Matejuka do groźnej sytuacji. Tylko czujne wyjście z bramki Kozioła zatrzymało szarżę puławian.

Stal Mielec szukała też swoich okazji, w ofensywnej sytuacji za faul na połowie Wisły, żółtą kartkę zobaczył walczący o piłkę Piotr Głowacki. W następnej akcji Stal w końcu zorganizowała groźny atak. Łętocha odebrał piłkę obrońcy Wisły i pognał w stronę bramki Penkovetsa. Gdy wydawało się, że czas najwyższy oddać strzał z pola karnego, napastnik mielczan zdecydował się szukać w głębi szesnastki Raduliego. Nic z tego nie wyszło.

W 19. minucie przed najlepszą okazją w pierwszej odsłonie spotkania stanęli gracze Wisły, a konkretnie Dawid Pożak. Jego próbę ze skraju pola karnego sparował do boku dobrze dysponowany tego dnia Marek Kozioł.

Druga część pierwszej połowy należała jednak do Stali Mielec. 23 minuta to potężny wolej Szymona Sobczaka z dogrania Adriana Liberackiego, który minął słupek bramki Wisły. Stal opierała swoją grę na skrzydłach. Jednak kolejne dośrodkowania zbierali obrońcy albo golkiper ekipy gości. W 44. minucie kartką upomniany został Adrian Popiołek, który w środku pola zatrzymał nieprzepisowo kontrę gospodarzy.

Ostatnia akcja tej połowy to rzut rożny dla Biało-Niebieskich i niecelny strzał głową Sebastiana Łętochy. Po tej akcji, sędzia wezwał zawodników do szatni.

Pierwsze minuty drugiej połowy to inicjatywa gości. Najważniejszy moment meczu to 54. minuta. Piłka wrzucona w pole karne mieleckiej Stali i niefortunne wybicie głową Michała Bierzało. Na  nieszczęście mielczan, piłka trafiła pod nogi dobrze ustawionego Ivana Lytvynyuka, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Od tego momentu Stal Mielec ruszyła do ataków, jednakże nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji. W międzyczasie trener Smółka posłał do gry Tomasza Prejsa, Sebastiana Szczepańskiego i obrońcę Krzysztofa Kiercza.

W 70. minucie na stadionie wybuchła wrzawa. Jednak, jak się okazała, piłka po strzale Kamila Raduliego, po zamieszaniu po rzucie rożnym, zatrzepotała tylko na bocznej siatce. Mielczanie wciąż szukali sposobu na sforsowanie obrony Wisły Puławy. Bliski gola był cztery minuty później wprowadzony Prejs, ale zabrakło niewiele, aby dopadł do prostopadłego podania Łętochy.

Nadzieje mieleckich kibiców wzbudziła bramka w 75. minucie. Niestety, sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę wcześniej Biało-Niebiescy domagali się odgwizdania zagrania ręką przed polem karnym drużyny z Puław, ale sędzia puścił grę, po czym padła wspomniana wyżej nieuznana bramka.

Stal wciąż wierzyła w zdobycie gola, ale dobra okazja nadeszła dopiero w 89. minucie. Szymon Sobczak został sfaulowany na 20. metrze, a do piłki podszedł Kamil Radulj. Kapitan mielczan oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale tylko w mur.

Po upływie trzech doliczonych minut, sędzia zakończył mecz. Stal Mielec przegrała 0:1.

Wiktor Strzelczyk

1 Liga
FKS STAL MIELEC – WISŁA PUŁAWY 0:1
Stadion Miejski w Mielcu, godz.17.00

Bramki:

0:1 – 54 min – 17. Ivan Lytvynyuk

FKS Stal Mielec: 88. Marek Kozioł, 2. Sebastian Zalepa (68 min., 3. Krzysztof Kiercz), 4. Robert Sulewski, 6. Piotr Marciniec, 7. Szymon Sobczak, 11. Michał Bierzało, 14. Piotr Głowacki (62 min., 15. Tomasz Prejs), 16. Adrian Liberacki, 19. Grzegorz Fonfara (62 min., 10. Sebastian Szczepański), 20. Sebastian Łętocha, 31. Kamil Radulj

Rezerwowi: 12. Tomasz Libera, 13. Przemysław Lech, 18. Dorian Buczek, 23. Krystian Getinger

Trenerzy: Zbigniew Smółka, Maciej Serafiński, Bogusław Wyparło

Wisła Puławy: 12. Nazar Penkovets, 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Ivan Lytvynyuk, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 7. Patryk Słotwiński (71 min. 14. Jakub Smektała), 25. Konrad Szczotka (90 min., 26. Adam Patora), 97. Adrian Popiołek, 8. Dawid Pożak (80 min., 18. Piotr Darmochwał), 9. Sylwester Patejuk

Rezerwowi: 1. Andrzej Witan, 10. Sebastian Głaz, 15. Łukasz Płonowski, 77. Łukasz Turzyniecki

Trener: Robert Złotnik

Żółte kartki: Głowacki, Marciniec – Popiołek, Darmochwał

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz – sędzia główny, Jacek Tokarski – sędzia asystent, Jakub Zalewski – sędzia asystent, Kamil Adamski – sędzia techniczny

Delegat PZNP: Krzysztof Karaś

Obserwator PZPN: Filip Robak (Świętokrzyski PZPN)