PORAŻKA PO ŻENUJĄCEJ GRZE…

Stal uległa dziś Błękitnym ze Stargardu Szczecińskiego 0:3. Przeciwnik nie pokazał nic specjalnego, ale ambicja i dyscyplina taktyczna wystarczyła na piłkarzy z Mielca. Ten mecz ciężko się oglądało, porażka mogła być jeszcze wyższa. Po siedmiu kolejkach Stal zajmuje 16. miejsce z mizernym dorobkiem pięciu punktów.

W piątek w naszym klubie doszło do zmiany trenera. Posadę stracił Rafał Wójcik, który funkcję szkoleniowca pełnił od 2 maja tego roku. Nowym opiekunem piłkarzy z Solskiego został były już trener juniorów starszych 58-letni Janusz Białek. W bogatej karierze trenerskiej Białka możemy znaleźć takie kluby, jak Dyskoboila Grodzisk Wielkopolski, GKS Katowice, Polonia Warszawa, Odra Wodzisław Śląski czy Stal Stalowa Wola. W latach 2013-2014 prowadził reprezentację kraju U-19, a przed laty był także trenerem w naszym klubie. Asystentami trenera zostali Zbigniew Hariasz i Maciej Serafiński. Drużynę juniorów w CLJ poprowadzą Krzysztof Łętocha i Jakub Kula.

Do meczu z Błękitnymi mielczanie musieli przystąpić bez pauzujących za czerwone kartki Krystiana Getingera i Mateusza Cholewiaka. W podstawowej jedenastce wybiegli m. in. Bogusław Wyparło, Jakub Żubrowski i debiutant 31-letni pomocnik z Ukrainy Andriy Nikanovych.

Efekt nowej miotły niestety nie zadziałał. Jedynie przez pierwsze dziesięć minutach mogliśmy się łudzić, że punkty są w naszym zasięgu. Stalowcy stworzyli dwie akcje, ale strzały Kamila Raduljego i Sebastiana Dudy były nieprecyzyjne. Goście w 13. minucie dostali się pod bramkę Bodzia W. i od razu wykorzystali szansę. Strzelcem gola był napastnik Michał Magnuski. Kibice oczekiwali, że ich zespół rzuci się do odrabiania strat, ale nic takiego nie miało miejsca. To Błękitni stwarzali kolejne szanse, najlepszą z nich zmarnował Oskar Fijałkowski, który w 35. minucie przegrał pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem. Stargardzianie długo jednak nie rozpamiętywali straconej szansy, bowiem w 36. minucie zdobyli drugiego gola. Po rzucie rożnym przytomnie zachował się w polu bramkowym Piotr Wojtasiak, który umieścił piłkę w siatce. Stal zdołała odpowiedzieć dwiema próbami Nikanovycha, ale żadna z nich nie zagroziła bramce Marka Ufnala. Schodzący do szatni piłkarze Stali usłyszeli sporą porcję gwizdów od swoich kibiców.

Trener Białek w przerwie dokonał dwóch zmian. Zeszli Damian Skiba i Mateusz Podstolak, na placu gry pojawili się w ich miejsce Sebastian Głaz i Rafał Jankowski. To jednak nie zmieniło obrazu gry. Stal grała bez pomysłu, zespół Krzysztofa Kapuścińskiego nie miał żadnych problemów z rozbijaniem nieudolnych prób ataków gospodarzy. Stali brakowało środka, nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za to, by choć spróbować gonić wynik. Trzecia bramka dla Błękitnych była kwestią czasu. W 65. minucie Łukasz Kosakiewicz zmarnował sytuację sam na sam z Wyparłą. Kilka minut później tuż obok słupka uderzał Bartłomiej Poczobut. Piłkarze z Solskiego zagrozili bramce gości dopiero w 83. minucie – Jankowski uderzał z 20 metrów, ale futbolówka minęła światło bramki. W 87. minucie padła trzecia bramka dla gości. Piłkarze Błękitnych zabawili się z naszymi obrońcami. Koronkową akcję wykończył rezerwowy Bartosz Flis, który technicznym uderzeniem w sytuacji na sam pokonał naszego golkipera. Spotkanie zakończyło się kompromitującym 0:3…

Przed nowym trenerem sporo pracy. Dziś wszyscy piłkarze Stali zagrali po prostu źle. Motorycznie i wolicjonalnie przeciwnik był dużo lepszy. Jest nad czym pracować…

W przyszłą niedzielę znów gramy w Mielcu. Przeciwnikiem będzie zespół Limanovii Limanowa. Początek spotkania o szesnastej.

Wyniki pozostałych spotkań 7. kolejki:

Górnik Wałbrzych – Energetyk ROW Rybnik 0:3 (0:0)

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 3:0 (0:0)

MKS Kluczbork – Nadwiślan Góra 3:2 (2:1)

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1)

Kotwica Kołobrzeg – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:3 (0:0)

Legionovia Legionowo – Okocimski KS Brzesko 1:1 (1:0)

Limanovia Limanowa – Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)

FKS STAL MIELEC – KP Błękitni Stargard Szczeciński 0:3 (0:2)

Bramki: Magnuski (13), Wojtasiak (36), Flis (87 min.)

Stal: Wyparło – Podstolak (46 Głaz), Duda, Kościelny ©, Załucki, Radulj, Żubrowski (71 Mącior), Nikanovych, Domański, Skiba (46 Jankowski), Żegleń (63 Partyka)

Błękitni: Ufnal © – Murawski, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk, Poczobut (90 Filipowicz), Fijałkowski, Wojtasiak (79 Flis), Kosakiewicz (89 Więcek), Gutowski, Magnuski (70 Gajda)

Sędziowali: Dawid Pająk (sędzia główny), Piotr Ćwiertnia i Szymon Putek (sędziowie asystenci), Maciej Michniak (sędzia techniczny) – wszyscy KS Małopolska

Żółte kartki: Radulj, Żubrowski

Widzów: 2 700