Zamknij

Poznaj Polskę na Sportowo: PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań

Wystartował projekt „Poznaj Polskę na sportowo” – edycja 2023, będący wspólną realizacją Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Projekt, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością w całym kraju, w tym również w Mielcu.

Klub, który zdecyduje się na udział w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”, w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie wyjazdu może otrzymać:

– darmowe zaproszenia na mecz dla zorganizowanych grup uczniów w liczbie od 16 do 45 oraz dla opiekunów w liczbie od 1 do 3;
– dofinansowanie środków transportu w kwocie 7 zł/km do kwoty 4200 zł;
– dofinansowanie do kosztów usług gastronomicznych oraz wynagrodzenia opiekunów do kwoty 3600 zł.

Informujemy, że istnieje już możliwość pozyskania biletów na mecz PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań , który odbędzie się 23 października o godz. 19:00, lecz ilość biletów jest ograniczona. 

„Poznaj Polskę na sportowo” to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych realizowany w okresie od lipca do 27 listopada 2023 roku. Dzieci i młodzież szkolna w wieku od 6 do 19 lat może skorzystać ze wsparcia finansowego przy organizacji wyjazdów na mecze piłkarskie.

Każdy klub piłkarski w Polsce może przystąpić do projektu i zorganizować wyjazd na mecz dla uczniów, którzy nie muszą być zarejestrowanymi zawodnikami klubu. Dzięki temu Projektowi dzieci i młodzież mogą za darmo obejrzeć mecz PGE FKS Stali Mielec – jedynego klubu piłkarskiego na Podkarpaciu w PKO BP Ekstraklasie.

Szczegółowe informacje na temat Projektu znajdą Państwo na stronie: www.pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo

Rejestracja: www.laczynaspilka.pl/ppns/wybor

W ramach akcji PZPN Poznaj Polskę na Sportowo na trybunach przy S1 mecz PGE FKS Stali Mielec z Koroną Kielce oglądały drużyny:
⚽️ Klimontowianka Klimontów
⚽️ UKS Orlik Klimontów
⚽️ Tanew Majdan Stary
⚽️ Błękitni Ropczyce
⚽️ Opatowska Akademia Futbolu
⚽️ AP Wierzchosławice
⚽️ UKS SMS Mielec
⚽️ Korona SA Kielce