Zamknij

Prezentacja Akademii PGE FKS Stal Mielec i Szkół Partnerskich

W przerwie poniedziałkowego spotkania pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec, a drużyną Zagłębia Lubin w ramach 8. kojki PKO BP Ekstraklasy nastąpiła prezentacja wszystkich grup Akademii PGE FKS Stal Mielec oraz naszych Szkół Partnerskich.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 300 biało-niebieskich zawodniczek i zawodników naszej Akademii oraz ponad 200 ze Szkół Partnerskich, którzy szkolą swoje umiejętności, aby w przyszłości reprezentować barwy pierwszej drużyny. Już teraz wielu młodych piłkarzy otrzymuje szansę od sztabu szkoleniowego PGE FKS Stali Mielec na udział w treningach z pierwszą zespołem.

Akademia Piłkarska PGE FKS Stal Mielec prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży od 4 roku do 19 roku życia. W Akademii trenuje obecnie 350 zawodników w 17 grupach treningowych, w  tym 2 grupy dziewczęce. Sztab szkoleniowy to 17 trenerów, dodatkowo trenerzy przygotowania motorycznego, trenerzy bramkarzy oraz fizjoterapeuci. Za dział Marketingu Akademii odpowiada Pani Katarzyna Syper. Zapraszamy do śledzenia poczynań Akademii na oficjalnych profilach w portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram a także na stronie internetowej www.akademia.stalmielec.com
Najstarsza drużyna Akademii FKS Stal II Mielec występuje w seniorskiej V lidze. Pozostałe grupy biorą udział w  rozgrywkach lig wojewódzkich w swoich kategoriach wiekowych.
Młodsze roczniki regularnie biorą udział w turniejach ogólnopolskich. Zawodnicy Akademii oprócz rozwijania swoich umiejętności piłkarskich często włączają się w akcie społeczne dzięki prowadzonemu projektowi Akademia Po Treningu, to między inny odwiedziny w schronisku dla kota czy święto książki w bibliotece miejskiej.

Akademia PGE FKS Stal Mielec prowadzi szkolenie dziewczynek w osobnych grupach treningowych. Obecnie w Akademii trenuje 40 dziewczynek. Za szkolenie odpowiadają trenerki: Katarzyna Śpiewak, Maria Stopa i Wojciech Soboń. Nabór do grup dziewczęcych Akademii otwarty jest cały rok.

— Klub FKS Stal Mielec S.A. to nie tylko pierwsza drużyna, która jako jedyna reprezentuje nasze województwo w PKO BP Ekstraklasie, ale również nasza fantastyczna Akademia. To właśnie Akademia PGE FKS Stal Mielec daje przestrzeń dla młodych zawodniczek i zawodników z Mielca i okolic do rozwoju piłkarskich umiejętności. Mielec potrzebuje miejsca, w którym dzieci i młodzież pod opieką wykwalifikowanej kadry mogą rozwijać swoje sportowe pasje i takim właśnie miejscem jest klub FKS Stal Mielec S.A. Dzięki współpracy z naszymi Szkołami Partnerskimi, dbamy o sportowe i intelektualne kształcenie kolejnych pokoleń. Jako Prezes Zarządu FKS Stal Mielec S.A. zapewniam wszystkich rodziców i opiekunów naszych biało-niebieskich dzieci, że każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze warunki ich pociechom — powiedział Jacek Klimek, Prezes Zarządu FKS

W czerwcu 2023 dzięki porozumieniu pomiędzy klubem FKS Stal Mielec S.A. a dwoma Szkołami Mistrzostwa Sportowego w Mielcu powstał projekt „Stalowe Szkoły”. Dzięki współpracy zawodnicy Akademii PGE FKS Stal Mielec mają możliwość nauki w szkołach partnerskich co sprzyja lepszemu rozwojowi piłkarskiemu młodych zawodników dzięki zwiększonej ilości zajęć sportowych w szkołach. Najlepsi zawodnicy z obydwóch szkół dostają możliwość dołączenia do grup szkoleniowych Akademii Stali Mielec dzięki czemu stworzone zostało silne środowisko treningowe skupione wokół jedynego Ekstraklasowego klubu na podkarpaciu. Efekty współpracy widać już od początku obecnego sezonu gdzie drużyny Naszej Akademii zaczynają mocno wyróżniać się na tle przeciwników.

— Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna, za wkład w rozwój Akademii PGE FKS Stali Mielec. Dzięki naszej pracy, zawodniczki i zawodnicy naszej Akademii, każdego dnia mogą poszerzać swoje umiejętności i iść drogą w kierunku wielkiej kariery piłkarskiej. Dziękuję również naszym Szkołom Partnerskim za fantastyczną współpracę i wierzę, że już wkrótce kolejni młodzi zawodnicy zadebiutują w PKO BP Ekstraklasie — powiedział Marcin Gancarczyk, Dyrektor Akademii PGE FKS Stal Mielec.

 

Biało-niebieskim kibicom na Stadionie Miejskim w Mielcu przy ul. Solskiego 1 zaprezentowały się:

1. Grupy dziewczęce Akademii
2. Grupa Skrzatów G1 i G2 oczniki 2017 i 2018
3. Grupa Żaków F1 i F2 rocznik 2015 i 2016
4. Grupa Orlików E1 i E2 roczniki 2013 i 2014
5. Grupa Młodzików D1 i D2 roczniki 2011 i 2012
6. Grupa Trampkarzy C1 i C2 roczniki 2010 i 2009
7. Grupa Juniorów Młodszych 2007 i 2008
8. Grupa Juniorów Starszych i rezerwy Stal II Mielec roczniki 2005 i 2006

9. Szkoła partnerska: Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego Stal Mielec z siedzibą przy ul. Sękowskiego w Mielcu.
10. Szkoła partnerska: Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Lato z siedzibą przy ul. Ks. Piotra Skargi w Mielcu.

oraz trenerzy Akademii:

1. Katarzyna Śpiewak
2. Maria Stopa
3. Wojciech Soboń
4. Janusz Hynowski
5. Paweł Olejarz
6. Robert Strugała
7. Radosław Sekuła
8. Damian Gołąb
9. Damian Polak
10. Tomasz Abramowicz
11. Mateusz Załucki
12. Bartosz Stawarz
13. Tomasz Wójtowicz
14. Marcin Paterak
15. Koordynator u6-u13 Trener Kamil Zaskalski
16. Koordynator u14-U19 Trener Kacper Czernicki
17. Dyrektor Akademii Trener Marcin Gancarczyk