Śląsk Wrocław – PGE FKS Stal Mielec [0:1]

16 lutego o godzinie 20:30 PGE FKS Stal Mielec rozpoczęła mecz wyjazdowy z zespołem Śląska Wrocław. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Trener Kamil Kiereś zdecydował, że mecz w wyjściowym składzie rozpoczną: Kochalski, Pingot, Matras, Esselink, Getinger, Hinokio, Rafa Santos, Jaunzems, Strzałek, Domański oraz Shkurin.

Na ławce rezerwowych zasiedli: Jałocha, Ehmann, Stępień, Gerstenstein, Pajnowski, Meriluoto, Wołkowicz, Guillaumier i Wolsztyński.

W wyjściowej jedenastce Śląska Wrocław znaleźli się: Leszczyński, Bajger, Petkov, Olsen, Exposito, Nahuel, Pokorny, Schwarz, Janasik, Samiec-Talar i Konczykowski.

W kadrze meczowej znaleźli się również: Trelowski, Klimala, Mustafić, Żukowski, Łukasik, Ince, Rzuchowski, Matsenko oraz Petrov.

Pierwsza niebezpieczna akcja została przeprowadzona przez zespół Stali w 5 minucie spotkania, kiedy to na bramkę Śląska uderzał Alvis Jaunzems, lecz jego strzał zablokował obrońca zespołu z Wrocławia. W 8 minucie meczu żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras za faul na Exposito. Już minutę później fantastyczną podwójną interwencją popisał się Mateusz Kochalski, ratując nas zespół przed stratą bramki. W 27 minucie spotkania z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Domański, piłkę przedłużył Rafa Santos w kierunku Shkurina, lecz obrońcy Śląska wybili piłkę. Kilka chwil później żółtą kartkę za faul na kapitanie drużyny Jacka Magierę, żółtą kartkę otrzymał Rafa Santos. W 45 minucie meczu rzut wolny dla naszego zespołu wykonywał Krystian Getinger. Fantastycznie podał do Shkurina, a ten pokonał bramkarza Śląska Wrocław i zespół na tablicy po pierwszej połowie widniał wynik 0-1.

Drugą część meczu PGE FKS Stal Mielec rozpoczęła w tym samym składzie. Jedną zmianę w swoim zespole przeprowadził trener Jacek Magiera. Murawę opuścił Olsen, a jego miejsce zajął Klimala. W 53 minucie meczu na bramkę Stali uderzał Exposito, lecz piłka po jego strzale została zablokowana Mateusza Kochalskiego i skierowana na rzut rożny. 3 minuty później na przeprowadzenie podwójnej zmiany zdecydował się trener Kamil Kiereś. Boisko opuścili Rafa Santos oraz Igor Strzałek, a w ich miejsce na murawie zameldowali się Krzysztof Wołkowicz oraz Matthew Guillaumier. Minutę później na bramkę Stali uderzał Nahuel, lecz piłka minęła bramkę Mateusza Kochalskiego. W 60 minucie meczu żółtą kartą ukarany został szkoleniowiec Śląska Wrocław- Jacek Magiera. W 64 minucie meczu blisko pola karnego rzut wolny wykonywał Exposito i tyko dzięki fantastycznej interwencji Mateusza Kochalskiego zespół PGE FKS Stali Mielec nie stracił bramki. W 77 minucie meczu rzut rożny wykonywał zespół z Wrocławia, lecz piłkę pewnie złapał bramkarz naszej biało-niebieskiej drużyny. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu.