Zamknij

Spotkanie piłkarzy FKS Stal Mielec z wychowankami OREW

Foto

20 marca 2014 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie piłkarzy FKS Stal Mielec z wychowankami. Spotkanie miało charakter integracyjny, społeczny i sportowy. Klub FKS Stal Mielec, piłkarze oraz kibice mieleckiej Stali bardzo zaangażowali się w promocje projektu „Weekendowe wsparcie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin” zgłoszonego przez PSOUU Koło w Mielcu w konkursie Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”.

IMG_1625orew

Piłkarze w składzie: Damian Skiba, Jakub Żubrowski, Wojciech Daniel, Krystian Getinger, Michał Pruchnik, Piotr Gawęcki i Sebastian Głaz zwiedzili ośrodek oraz spotkali się z podopiecznymi w salach. Następnie uczestniczyli wraz z wychowankami w konkurencjach sportowych przygotowanych przez organizatorów spotkania. Wiele emocji wywołała konkurencja strzelania rzutów karnych bramkarzowi Stali Mielec Wojtkowi Danielowi. Zawodnicy byli genialnie dopingowani przez ośrodkowe cheerleaderki. Piłkarze wzięli także udział w quizie dotyczącym wiedzy na temat OREW i PSOUU Koło w Mielcu.

IMG_1657orew

Zawodnicy Stali Mielec wręczyli podopiecznym dwie fotografie oraz piłkę wraz z autografami. Otrzymali także prezent od podopiecznych OREW – anioła namalowanego na drewnie. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

IMG_1781orew

Spotkanie zostało zorganizowane przez jedną z pracownic ośrodka OREW  Patrycję Kardyś wiernego kibica STALI MIELEC. Spotkanie należało do bardzo udanych. Piłkarze Stali Mielec wykazali się nie tylko wiedzą na temat placówek prowadzonych przez stowarzyszenie, i chęcią pomocy w głosowaniu na inicjatywę weekendowe wsparcie i jej promocją, ale także wielką empatią wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną, traktując ich jak pełnoprawnych członków naszej społeczności. BRAWO PANOWIE!!!!!
IMG_1693orw