STALOWCY GÓRĄ!

W piątkowy wieczór przy Solskiego 1 wygrała drużyna bardziej zdeterminowana. To piłkarzom Stali Mielec bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa. Biało-niebiescy, wspierani niesamowitym dopingiem kibiców, pokonali Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Sebastian Duda i Kamil Kościelny, zaś honorowe trafienie dla gości to dzieło Marcina Truszkowskiego.

Piłkarze Janusza Białka mają na koncie 45 punktów i są na ósmym miejscu w drugoligowej tabeli. Pozostałe spotkania 29. kolejki rozegrane zostaną dzisiaj.

***

Biało-niebiescy do spotkania przystąpili osłabieni brakiem trójki graczy z defensywy. Z powodu nadmiaru kartek nie mogli zagrać Sebastian Głaz oraz młodzieżowcy Mateusz Załucki i Robert Sulewski. Dlatego zobaczyliśmy dość eksperymentalne zestawienie z Mateuszem Cholewiakiem na prawej obronie. Jako młodzieżowcy od pierwszej minuty zagrali skrzydłowi Damian Bożek i Tomasz Prejs.

W wyjściowym składzie gości, prowadzonych od niedawna przez Włodzimierza Gąsiora, także  nie brakowało niespodzianek. Na ławce usiadł m. in. zbierający niezłe noty za poprzednie występy Mouhamadou Traoré.

IMG_2430

***

Stalowcy uderzyli tuż po pierwszym gwizdku arbitra. Bartosz Nowak wypuścił w bój Tomasza Prejsa i tylko interwencja Artura Melona poza polem karnym oddaliła zagrożenie. W 10. minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Siarki przegrał Sebastian Łętocha. Dwie minuty później piłka trafiła do siatki przyjezdnych, jednak jej strzelec (Cholewiak) znajdował się na pozycji spalonej. Niedługo później „Cholewka” zmarnował idealną sytuację, górą znów był Melon, który zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. Stały fragment przyniósł otwarcie wyniku. Piłkę rozegrali między sobą Krystian Getinger i Cholewiak – dośrodkowanie na długi słupek zakończył trafieniem z najbliższej odległości kapitan Duda! Na trybunach rozpoczęło się fetowanie gola.

IMG_2507

Siarkowcy szybko jednak ostudzili gorące głowy mielczan. Michał Chrabąszcz wrzucił piłkę w pole karne, a Truszkowski strzałem głową pokonał Tomasza Liberę. Zaspali nasi stoperzy, którzy zostawili zbyt dużo swobody „Truszkinowi” (8 gol w sezonie). Na tym można zakończyć wspomnienia z pierwszej połowy meczu.

IMG_2519

Druga odsłona spotkania przy Solskiego nie była porywającym widowiskiem. Dla nas najważniejsze, że zakończyli ją zwycięsko piłkarze Białka. Gdy mijała godzina gry wydawało się, że to goście są bliżsi zdobycia drugiej bramki. Zaskoczyć Liberę próbowali Chrabąszcz, Truszkowski i Robert Tunkiewicz, ale byli nieskuteczni. W 70. minucie padł zwycięski gol. Z kornera dośrodkował Getinger, defensorzy Siarki wybili piłkę poza pole karne, tam dopadł do niej Cholewiak. Nasz najskuteczniejszy zawodnik idealnie wrzucił piłkę tuż przed pole bramkowe, a tam najprzytomniej zachował się Kościelny, który wbił piłkę do bramki rywali z Tarnobrzega. Stalowcy ograniczyli się do pilnowania wyniku, a goście nie byli w stanie wymyślić nic ciekawego.

IMG_2740

***

Na kolejny mecz Stal pojedzie do Rybnika. Tamtejszy Energetyk ROW to drużyna z czuba tabeli. Spotkanie odbędzie się 16 maja (sobota), początek o godzinie dziewiętnastej.