trener: Witold Karaś
miejsce: 5. FKS STAL MIELEC 18 31 48:43

Młodzik Starszy i Młodszy rozpoczynają rozgrywki w  najbliższy wtorek 8 kwietnia wyjazdowym starciem z Igloopolem Dębica. U dołu  przedstawiamy  podsumowanie okresu przygotowawczego autorstwa Rafała Ćwięki.

1.03.2014, Stal Mielec – Baszta Rytwiany, Mielec balon
Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz zespół zmierzył się z Basztą Rytwiany. Jest to drużyna występująca na co dzień w rozgrywkach Młodzika Młodszego Świętokrzyskiego ZPN. W sąsiednim województwie występuje w lidze 22 drużyny tego rocznika. Drużyny rywalizują początkowo w trzech grupach. Baszta zajmuje czwarte miejsce w grupie III, za Alit Ożarów, KSZO Ostrowiec Św. i Trójką Sandomierz. Więcej w rozwinięciu.
Pierwsze 60 minut gry reprezentował nas skład: Kilian oraz  Groele GOL x 3, Wołowiec GOL, Filas GOL x 4, Sosiński GOL x 6, Bakowski GOL x 4, Niemczuk GOL x 5. Rezerwowym był Kardyś. W tym czasie straciliśmy 3 bramki.
Na drugą godzinę grania weszli: Filas/Dudek oraz Machała, Mazur GOL, Kramarz GOL x 4, Kardyś GOL x 5, Czop x 3, Rokoszak GOL x 6, sam. Ta ekipa straciła 1 bramkę.  Spotkanie drugiej naszej szóstki trwało ok 45 min, goście podziękowali za grę i rywalizacja się zakończyła.
Pozostały czas wykorzystano na grę wewnętrzną, zagrali prócz wymienionych Pisarczyk, Taraszkiewicz, Klimek, Setera, Cyculeńko.

08.03.2014 Stal Mielec – Wisła Kraków, Wola Chorzelowska,  Hotel Rado
Stal Mielec  – Wisła Kraków 1:5
Kadra: Dudek, Kilian, Bakowski, Filas, Groele, Kramarz, Krzysztofik, Niemczuk, Rokoszak, Sosiński, Pisarczyk, Machała, Czop GOL, Wołowiec
Dobra lekcja dla nas, rywale dominowali fizycznie, szybciej rozgrywali piłkę. To nasz pierwszy mecz po zimowej przerwie na dużym boisku i było to bardzo widoczne. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Filip Czop po asyście Benedykta Wołowca.

09.03.2014 Stal Mielec – DAP Dębica – Mielec, balon
Kadra: Paprocki – 60 min, Dudek/Kilian po 30 min,  Mazur, Czerkies, Kardyś, Setera, Wołowiec, Pisarczyk, Cyculeńko, Bakowski, Sosiński, Czop, Krzysztofik, Machała, Kramarz
Dwugodzinna gra zakończyła się naszym kilkubramkowym zwycięstwem.

15.03.2014 Stal Mielec – Stal Rzeszów, Mielec balon
Stal I Mielec – Stal Rzeszów 9:1
Kadra: Kilian, Paprocki, Dudek oraz Stal I Mielec – Sosiński GOL x 3, Mazur GOL, Filas GOL, Groele GOL, Krzysztofik, Kramarz GOL x 3
Stal II Mielec – Stal Rzeszów 3:5
Stal II Mielec – Wieczerzak, Pisarczyk, Rokoszak GOL x 2, Niemczuk, Machała GOL, Kardyś
Stal III Mielec – Stal Rzeszów  8:8
Stal III Mielec – Czerkies GOL, Cyculeńko GOL, Ząbek, Czop GOL x 4, Wołowiec GOL, Serafin, Najuch (2001) GOL
Bezpośrednio po grze pod balonem 12 chłopców plus bramkarz przeniosło się na Gryf na mecz ze Stalą Mielec 2001.
Stal Mielec 2002 – Stal Mielec 2001 2:5
Zagrali: Dudek, Machała, Mazur, Krzysztofik, Filas, Kramarz, Niemczuk, Groele GOL, Rokoszak GOL, Pisarczyk, Sosiński, Kardyś, Czop.
Spotkanie było zaplanowane na 4 x 20 minut, ale niestety pogoda po 60 minutach gry zgoniła nas do szatni.
Ulegliśmy starszym kolegom 2:5.

22.03.2014 – Stal Mielec – KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 2:3
Kadra: Kilian, Paprocki oraz Bakowski, Filas, Krzysztofik, Klimek, Kramarz, Sosiński, Mazur, Machała, Rokoszak, Cyculeńko, Groele, Niemczuk oraz nowy zawodnik Kamil Duszkiewicz (Start Wola Mielecka).
Ulegliśmy gospodarzom 2:3 (Kramarz, Duszkiewicz).
Prócz sytuacji, które zamieniliśmy na bramki warto odnotować sytuację Duszkiewicza – sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Sosińskiego oraz w drugiej połowie uderzenie z ponad 25 m. Sosińskiego, które wylądowało na słupku gospodarzy. Bramki stracone przez nas to efekt przegranych pojedynków 1×1 w obronie oraz błąd przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki.

29.03.2014 – Towarzyski trójmecz w Stalowej Woli
W sobotę, 29 marca rozegraliśmy towarzyski trójmecz w Stalowej Woli. Tego dnia wszyscy nasi zawodnicy mogli pojechać i pograć, jednak ostatecznie byliśmy w stanie wystawić 18 osobową reprezentację, która została podzielona na dwie drużyny:
Stal Mielec Biała: Mateusz Dudek, Kamil Krzysztofik, Adrian Machała, Szczepan Groele, Filip Bakowski, Paweł Sosiński, Bartosz Filas, Adam Kramarz, Patryk Rokoszak
Stal Mielec Niebieska: Piotr Kilian, Szymon Czerkies, Krystian Kardyś, Benedykt Wołowiec, Łukasz Serafin, Mikołaj Cyculeńko, Sebastian Klimek, Kordian Ząbek, Filip Czop
Wyniki gier
Stal Mielec Biała – Stal Stalowa Wola 2:0 (Rokoszak, Kramarz) Machała trafił w poprzeczkę
Stal Mielec Biała – Stal Stalowa Wola 1:1 (Rokoszak)
Stal Mielec Biała – Stal Stalowa Wola 1:0 (Kramarz)
Stal Mielec Niebieska – Tłoki Gorzyce 1:2 (Kardyś – bezp. z rzutu wolnego)
Stal Mielec Niebieska – Tłoki Gorzyce 4:1 (Wołowiec x 2, Kardyś, Cyculeńko) Kilian obronił rzut karny
Stal Mielec Niebieska – Stal Stalowa Wola 1:8 (Wołowiec)
Wyjazd należy uznać za bardzo pożyteczny, każde spotkanie trwało 30 min, każdy zawodnik spędził 90 minut w grze i to jest największa wartość tego wyjazdu. Dobrze również sportowo zaprezentowaliśmy się tego dnia na tle Stali Stalowa Wola –  naszego rywala w walce o podium Ligi Wojewódzkiej Młodzika Młodszego.

Kadra rocznika 2002 Stali Mielec: Bakowski Filip, Bury Paweł, Cyculeńko Mikołaj, Czerkies Szymon, Dudek Mateusz, Filas Bartosz, Gleń Wojtek, Groele Szczepan, Kardyś Krystian, Kilian Piotr  Kramarz Adam, Krzysztofik Kamil, Klimek Sebastian, Niemczuk Patryk, Paprocki Igor, Pisarczyk Jakub, Rokoszak Patryk, Setera Konrad, Sosiński Paweł, Surowiec Mateusz, Szyler Szymon, Taraszkiewicz Adrian, Wołowiec Benedykt, Ząbek Kordian, Czop Filip, Mazur Filiberto, Machała Adrian, Wieczerzak Michał, Świerczek Marcin, Serafin Łukasz. Trenerzy Rafał Ćwięka i Przemysław Paprocki. Kierownik Robert Filas.